Bodyterapie, harmonizační biorelease masáže - práce s tělem při léčbě traumatu

Bodyterapie neboli biodynamická psychoterapie/ pychoterapie zaměřená na tělo vychází z exaktních věd o propojení těla a duše, zejména pak z učení amerického psychologa W.Reicha, A. Lowena a norské psycholožky a fyzioterapeutky Gerdy Boyesen.

Bodyterapie vychází z předpoladu, že naše fyzické tělo je velmi úzce propojeno s naší psyché (duševním i emočním stavem bytí) a již od raných fází vývoje se vzájemně ovlivňují. Všechny naše prožitky a emoce se ukládají do svalové tkáně - ty pozitivní rozproudí životní energii, ty negativní ji blokují. Pak dochází k vytváření svalových, či tělesných pancířů (bloků), kterými energie neprochází a časem dochází k jejich zatuhnutí, zbolavění a následně nemoci. Proto lze ze svalového zatuhnutí vyčíst traumatizující zážitky a pomocí bioenergetických cvičení, biorelease masáží a vegetativně - psychoterapeutického uvolnění je zpracovat a odstranit.

Způsob body-terapeutické péče je propojením bezpečného, vcítivého dialogu klienta s terapeutem a z toho plynoucího léčivého doteku, který dokáže ovlivnit emoce a tím i myšlení, případně vzorce chování člověka. Specifická podpora dýchání, pohybu, doteku na těle, případně specifická masáž těla a jeho částí dokáží uvolnit a zaintegrovat i hluboká traumata, kterými člověk ve svém životě prošel, nebo aktuálně prochází.

Biorelease masáže harmonizují a posilují energetické procesy na duchovní, emoční i tělesné úrovni. Práce s tělem umožnuje tu nejrychlejší cestu k harmonizaci našeho těla, mysli a pocitů, k našemu vědomému bytí TADY a TEĎ.

Terapeut není expertem na klientovy potíže, je tím, kdo pomáhá klientovi odhalit skrytá a bolavá témata a jejich uvolnění, integraci a tím nalezení nových způsobů vnímání reality života a sebe sama.

 

TOPlist Seo servis